Databáze nebezpečných výrobků

Plastová pistolka na mýdlové bubliny "Fluorescents bubbles – New Style"

Hlášení RAPEX 6/2011
Pistolka vyrobená z bezbarvého plastu, přes který je viditelný vnitřní mechanismus z částí zářivých barev. Obsahuje také nádrž s modrou tekutinou s nápisem "Bubbles water", která je přišroubovaná na spodní stranu a z které se tekutina dostává do pistolky, kde tvoří bubliny. Zabalená je do průhledného krytu na modrém kartonu se slovy "New Style" a "Auto Gun".

Typ výrobku NO.0801
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko kvůli přítomnosti aerobních mezofilních mikroorganismů v tekutině používané na vytváření mýdlových bublin (1,9 x 105 mikroorganismů/ml). Navíc může hračka lehce prasknout.
Země původu Čína
Čárový kód 8484441121029
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit