Databáze nebezpečných výrobků

plastová panenka "The mini Mermaids"

Hlášení RAPEX 38/2017

Plastové panenky mořské panny, jedna velká a jedna malá, se dvěma hřebeny v balení. Prodává se v blistru s kartonem.

Typ výrobku položka č. 168, série č. PO-C16/14PAN
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Plastový materiál panenky obsahuje di-(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) (naměřená hodnota 28,7% hm.) a di-(2-butyl)ftalát (DBP) (naměřená hodnota 0,25% hm.). Tyto ftaláty mohou způsobit poškození zdraví dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8888888001683
Země záchytu Ohlašující: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží (dovozce).

Datum publikace 29.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit