Databáze nebezpečných výrobků

Tanya (výrobek je padělek) Plastová panenka - Tanya Magia Del Vento Doll

Hlášení RAPEX 41/2010
Panenka připevněná v kartonové krabici.

Typ výrobku 10320
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí pro děti, protože hlava panenky obsahuje 53% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 0,15% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP), 1,77% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,22% hmotnosti di-isodecyl ftalátu (DIDP) zatímco tělo panenky obsahuje 39,3% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 0,32% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,29% hmotnosti di-isodecyl ftalátu (DIDP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čárový kód 8008253483306
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dodavatel zboží dobrovolně stáhnul z trhu a ukončil prodej.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit