Databáze nebezpečných výrobků

Youfei plastová panenka se zvuky

Hlášení RAPEX 5/2016

Panenka s blond vlasy a měkkým tělem s plastovou hlavou a končetinami, s krabičkou vydávající zvuky umístěnou vpředu v otevřeném pouzdru na těle. Bez obalu.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zranění
Nebezpečí

Krabička se zvukovými efekty je přímo přístupná a hrozí, že dítě vloží do úst baterie. Může dojít k udušení, nebo v případě požití k chemickému poškození trávicího traktu. Vlasy jsou navíc připevněny svorkou, která má ostré konce a hrozí zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 11.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit