Databáze nebezpečných výrobků

Plastová panenka s příslušenstvím Gorgeous House

Plastová panenka oděná do růžových textilních šatů s dlouhými umělými sepnutými světlými vlasy, v růžových sandálkách spolu s plastovým růžovým poníkem s hřívou a ocasem, plastovými kolečkovými bruslemi, plastovou kabelkou ve tvaru motýlka a malou plastovou panenkou na houpačce. Tato hračka a její příslušenství jsou uloženy na barevnou kartonovou podložku, která je zalisovaná v průhledném plastovém materiálu s označením No. 1311. Na zadní straně kartonové podložky je v dolní části nalepená etiketa s číslem produktu: QS9935865 a EAN kód: 6991299358658. Na samotné nalepené etiketě na kartonové podložce je uvedené označení CE.

Typ výrobku No. 1311
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

V plastovém materiálu, z kterého je zhotovená hlava větší a menší panenky a taktéž v růžovém plastu, z kterého je vyrobený poník, byl zjištěný nadlimitní obsah ftalátů.

Země původu Čína
Čárový kód 6991299358658
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

V čase šetření se předmětný nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny: stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, nabízet a prodávat jen bezpečné výrobky, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 21.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit