Databáze nebezpečných výrobků

LG plastová panenka s příslušenstvím "Bonny"

Hlášení RAPEX 45/2012

Malá panenka a pes s ložnicovým nábytkem. Prodává se v kartonové krabici s průhledným plastovým oknem.

Typ výrobku LG090027
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 38,4 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) v hlavě panenky, 21,7 hmotnostních procent a 4,9 hmotnostních procent di-isononylftalátu (DINP) v rukách panenky, 4,0 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) a 19,2 hmotnostních procent di-isononylftalátu (DINP) v nohách panenky; 18,7 hmotnostních procent di-isononylftalátu (DINP), 7,6 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) a  2,1 hmotnostních procent di-isononylftalátu (DINP) v botách.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 5413247090027
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit