Databáze nebezpečných výrobků

Bai Bian Plastová panenka s mobilním telefonem - Beautiful Girf

Hlášení RAPEX 18/2010
Dětský plastový výklopný mobilní telefon - bílé a fialové barvy, s průhlednou anténou a růžovou tkaničkou pro zavěšení kolem krku dítěte. Kryt přístroje je vybaven etiketou s označením "Beautiful Girl" a obrázkem panenky v plavkách a klobouku. Dvě malé baterie jsou součástí balení. Baleno v blistru s růžovým pozadím a obrázky dvou princezen.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina zvuku je 90,8 dB, což překračuje limit 80 dB. 

Výrobek také představuje chemické riziko, protože plastový materiál mobilního telefonu obsahuje 1,58% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 37,2% hmotnosti di-"isononyl" ftalátu (DINP).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71.

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, když mohou děti hračku vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 04.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit