Databáze nebezpečných výrobků

AMATOYS plastová panenka s doplňky

Hlášení RAPEX 27/2018

Plastová dětská panenka se zvukovými efekty, oblečená v pyžamu, a plastová postýlka s tyčkami po stranách. Balené v průhledném plastovém sáčku se zipem a držadly.

Typ výrobku TS39360 3310
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Boky dětské postýlky a zipový jezdec tašky se snadno oddělí, čímž vzniknou volné malé části. Dítě může dát tyto malé části do úst a hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček nebo příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8435234985120
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno (dovozce).

Datum publikace 09.08.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit