Databáze nebezpečných výrobků

Plastová panenka "Lovely Girl"

Hlášení RAPEX 9/2011
Panenka s růžovými plastovými křídly v barevné kartonové krabici. Na krabici je varování: "CHOKING HAZARD-SMALL PARTS. Not for children under 3 years".

Typ výrobku 2016
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože tělo panenky obsahuje 9,4% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP) a 1,9% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP). Křídla panenky obsahují 2,3% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP) a 0,24% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce dobrovolně ukončil prodej, stáhnul zboží z trhu a od spotřebitelů a zničil.
Datum publikace 02.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jan Jurníček 8.2.2012 19:07

  Naše 4-letá dcera bohužel dostala jinou verzi plastové panenky darem. Jde o panenku bez křídel, která je zřejmě napodobeninou Barbíny.

  Dostala ji od rodičů své kamarádky za to, že jsem jim vypálil DVD s vystoupením našich dětí. Ptali se mne, co za to a protože vím, že na tom nejsou finančně nejlíp. řekl jsem "nic". Když naléhali, nabídl jsem, ať tedy dceři dají jedno jablko nebo jeden banán, že to bude stačit. Bohužel mne neposlechli a koupili napodobeninu Barbíny, a teď se po tomhle bojím, že nebezpečnou. :-(

  Holt, lžička medu je lepší, než kýbl h@ven. Asi ji budu muset vyhodit. Dcera má hraček dost a nepotřebuju riskovat její chronickou otravu ftaláty.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit