Databáze nebezpečných výrobků

Ddi Plastová panenka - Katie Diamond Sticker Doll

Hlášení RAPEX 41/2010
Panenka v kartonovém obalu s oknem (obsahuje diamantové nálepky).

Typ výrobku W1132
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí pro děti, protože hlava panenky obsahuje 25,2% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) a 5,64% hmotnosti di-isodecyl ftalátu (DIDP) zatímco tělo panenky obsahuje 0,44% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 31,6% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) a 6,09% hmotnosti di-isodecyl ftalátu (DIDP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čárový kód 5290504153813
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dodavatel zboží dobrovolně stáhnul z trhu a ukončil prodej.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit