Databáze nebezpečných výrobků

Plastová panenka "Cute Beaut"

Hlášení RAPEX 41/2016

Plastové panenky (vysoké cca 10 cm) různého vzhledu, zabalené v kartonové krabici s průhledným oknem.

Typ výrobku zboží č. B2118/LB333-1 a 285712
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Plastový materiál hlavy panenky obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 7,9 % hm.) a dibutylftalát (DBP) (naměřeno 0,76% hm.). Tyto ftaláty mohou způsobit poškození zdraví dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Navíc výrobek obsahuje diisononylftalát (DINP) (naměřeno až 1,5 % hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 6410412857125
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 23.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit