Databáze nebezpečných výrobků

Oberndoerfer Puppen plastová panenka "Celina"

Hlášení RAPEX 17/2014

Měkká plastová panenka s plastovou hlavou a končetinami s růžovými šaty, smetanovým kabátkem a dvěma sponami na vlasech ozdobenými plastovými medvídky. K pravé paži panenky je připevněn plyšový medvídek. Dodává se v kartonové krabici s oknem.

Typ výrobku 6924, série 119
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Pořezání, udušení, zranění
Nebezpečí

Spony panenky jsou malé části a knoflíky na kabátku lze snadno oddělit. Tyto části by mohly způsobit udušení. Paže lze oddělit, čímž se na povrch dostanou ostré kovové dráty, které mohou způsobit zranění a pořezání.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 4 020972 069245
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.05.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit