Databáze nebezpečných výrobků

Beauty Plastová panenka - Catwalk Fashion Doll

Hlášení RAPEX 40/2010
Panenka v plastovém válcovém tubusu se surfovacím prknem. Upozornění nebezpečí udušení. Není určeno pro děti do 3 let.

Typ výrobku NO. 38035
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí pro děti, protože hlava panenky obsahuje 33,62% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP), a 0,16% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP), zatímco paže panenky obsahují 0,80% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 0,24% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP). Nohy panenky obsahují 2,48% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 6,39% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Čárový kód 258352000036
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje a stažení z trhu dodavatelem.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit