Databáze nebezpečných výrobků

PR Plastová panenka "Beautiful girls fashionable"

Hlášení RAPEX 24/2012

Dvě plastové panenky v kartonové krabici s plastovým oknem.Na krabici je symbol věkového omezení (3 roky).

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 27,4 % hmotnosti di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hlavě panenky; 0,79 % hmotnosti di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v nohách a 0,91% hmotnosti di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v pažích panenky. Navíc obsahuje výrobek následující ftaláty: 0,07 % hmotnosti  dibutylftalátu (DBP) v hlavě panenky a 4,8 % hmotnosti  di-‘isononyl’ftalátu (DINP) v nohách a 5,7 % hmotnosti  di-‘isononyl’ftalátu (DINP) v pažích panenky.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8435331 301533
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 29.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit