Databáze nebezpečných výrobků

Plastová labuť s vajíčky

Hračku představuje plastová labuť na baterie, které se vkládají do spodní části. Po stlačení červeného tlačítka se labuť začne točit, zpívat a vydávat světelné efekty. Součástí balení jsou 3 vajíčka, které po vložení začnou z labutě v určitých časových intervalech vypadávat. Hračka je zabalená do papírové krabice s průhlednou přední částí. Na obale je název Lay egg swan toys, NO. 1401A. Na obale je papírový štítek s označením Labuť N:107513.Označení CE je na spodní straně obalu i na papírovém štítku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Plastová vajíčka, která jsou součástí hračky, úplně zapadla do válce na malé části. Na základě svých funkcí, vlastností a vyhotovení je tento druh hračky určen pro dětí do 3 let. Vzhledem ke zvyku malých dětí vkládat často věci do úst, představuje hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobek byl stažen z prodeje. Prodávajícímu, který je zároveň hlavním distributorem tohoto nebezpečného výrobku na trh SR, byly uloženy závazné pokyny: neprodávat a nedistribuovat nebezpečný výrobek, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu a informovat spotřebitele o výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 14.12.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit