Databáze nebezpečných výrobků

Eurohome Plastová krabice - Piratenbox

Hlášení RAPEX 16/2010
Modrá plastová krabice (cca 60 x 40 x 43 cm) s červeným víkem ve tvaru sudu. Víko lze zamknout pomocí dvou žlutých bočních madel.

Typ výrobku Art. No 594153; sériové číslo: 22826.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože dítě se do hračky vejde. Vnitřek krabice není rozdělený a krabice nemá žádné větrací otvory. Kromě toho není snadné otevřít box zevnitř bez použití značné síly. 
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 4039697941538
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Míša Zapletalová 11.10.2011 15:58

    V tescu jsem našla podobné bedny, ale jinak barevné a od jiného výrobce. Jsou ale velmi podobné, větrací otvory nemají a tak se obávám, že i ony by mohly být nebezpečné.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit