Databáze nebezpečných výrobků

EUROJUGUETES plastová hračka

Hlášení RAPEX 3/2015

Plastová hračka - pták, který se klube z vejce. Horní část je modrá a má malé pryžové výčnělky představující peří. Hračka má vyboulené oči a malý zobák. Spodní část je bílá a představuje vejce. Pták má dvě oranžové nohy. Uvnitř ptáka je světlo.

Typ výrobku Ref. 03350
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Hračka může snadno prasknout, takže se může dostat ven kulička, která je uvnitř hračky. Nohy ptáka lze navíc snadno oddělit a ty také představují malé části. Hrozí udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8430373033503
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit