Databáze nebezpečných výrobků

Plastová hračka "Soft Racer"

Hlášení RAPEX 18/2013

Sada 4 lokomotiv z měkkého plastu pro malé děti: dvě velké lokomotivy (jedna s modrá s oranžovými koly a jedna zelená s modrými koly) a dvě menší (jedna červená se zelenými koly a jedna žlutá s fialovými koly). Zabaleno v modré kartonové krabici s oknem ozdobené žlutými, tmavě modrými a červenými hvězdami. Na obalu je text: “4 pack Soft Racer. Touch me! Squeeze me!” a věkové omezení “12M+” .

Typ výrobku 218/4
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 12,3 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP). Navíc obsahuje 0,7 hmotnostních procent di-‘isononyl’ftalátu (DINP).

Země původu Hongkong
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 808986062186
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 21.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit