Databáze nebezpečných výrobků

ON – U – MIND Plastová hračka (skládací polokoule)

Hlášení RAPEX 51/2010
Barevné polokoule, které lze skládat nebo umísťovat na sebe a tvořit tak různé tvary. Balení obsahuje také dva malé plastové míčky, které mají tvar hlavy. Růžový míček má dvě malé částí na vrhu, které vypadají jako uši a lze je snadno od míčku oddělit. Míčky lze umístit do malých otvorů na vrchní části každé polokoule.

Typ výrobku GT-8787
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože jednu část hračky, ucho, lze snadno oddělit s ta zcela projde válcem pro testování malých částí.
Již vzniklé úrazy Zaznamenána 1 nehoda.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 0282266000035
Země záchytu Ohlašující: Kypr, Další: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit