Databáze nebezpečných výrobků

Plastová hračka - Skládací maják

Hlášení RAPEX 16/2010

Hračka se skládá z 5 kusů různě barevných plastových nádob určených ke skládání na sebe: oranžová loď, modrý záchranný kruh a malá figurka. Výrobek se prodává ve žluté kartónové krabici s průhledným okénkem a s nápisy v němčině a dalších jazycích.

Typ výrobku Saison: 109, WGR: 912, Auftr: 8392500, 4512288.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože se může snadno zlomit a uvolnit malé části, které se vejdou do válce na malé části. Figurka také může způsobit nebezpečí udušení kvůli svému tvaru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.

Čárový kód 839019
Země záchytu Ohlašující: Slovensko, Další: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.

Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit