Databáze nebezpečných výrobků

YUMMY TOYS plastová hračka se sladkostmi "Pony"

Hlášení RAPEX 4/2015

Fialový, růžový nebo bílý poník s květinami na bocích a růžovou nebo fialovou hřívou. Hračka se prodává se sladkostmi (sada č. 10/2013 a datum spotřeby: 10/2018) a s růžovým kartáčem.

Typ výrobku YT08194
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 31,4 % hm.). Tento ftalát může způsobit poškození zdraví dítěte a může představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 6933893302217
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 02.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Lenka 9.3.2015 08:17

  Tak přesně toho růžového máme doma,hned letí do koše. Ale máme i stejného, se stejnými kytičkami na boku, ale ve fosforově zelenavé barvě s fialovou hřívou, nevíte prosím někdo zda je také závadný? Moc děkuji.

  reagovat

  R R
 • Martina 4.2.2015 10:16

  Tak přesně tohoto koníka jsem nedávno koupila své 4 leté dcerce u nás v cukrárně. Děkuji za upozornění a koník letí do koše :-)

  reagovat

  R R
  • Marcela 4.2.2015 14:37

   Tyhle poníky máme doma už dva, ale už jsou koupené před pár lety, tak doufám, že těm nic není neb je ocumlávalo miminko! :((( Jinak, jak píše paní Martina, se dají sehnat v cukrárně, večerkách a podobných krámcích.
   Osobně takové hračky nekupuji, dostala je dcerka, bonbonky tohoto typu vždy vyhodím a takové laciné hračky radši už taky.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit