Databáze nebezpečných výrobků

plastová hračka "Palla Puffer"

Hlášení RAPEX 6/2014

Plastové hračky bez obalu v různých neonových barvách a různých tvarů a rozměrů obsahující LED diody, které se nárazem rozsvítí. Hračky kulovitého tvaru mají obličej s očima.

Typ výrobku Ref. č.. 0017
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození zraku, udušení
Nebezpečí

Kapsle obsahující elektrický obvod a baterie je snadno přístupná kvůli nedostatečné mechanické odolnosti. Baterie a malé kuličky, které lze snadno oddělit, mohou dětem zablokovat dýchací cesty, takže hrozí udušení, Hrozí také poškození zraku, protože výrobky vydávají modré LED světlo, které může poškodit sítnici.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Čárový kód 8051566096756
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: jiná opatření.

Datum publikace 06.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit