Databáze nebezpečných výrobků

Nina Plastová hračka - Nautilus/Regenbogenschiffchen

Hlášení RAPEX 4/2010
Loďka na hraní ze zeleného, žlutého a bílého plastu s červenými koly. Horní část hračky obsahuje 5 otvorů různých tvarů. Hračka obsahuje také 5 dílků v různých barvách, které pasují do otvorů na loďce. Obal je průhledný plast. Obsahuje jméno a adresu výrobce a varování v polštině. Jméno a adresa distributora jsou v lotyštině.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části, které zcela projdou válcem pro testování malých částí (modré kolo = 55 N a 64 N, červené kolo = 22 N a 30 N).
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5900946000377
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko, Další: Polsko, Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor dobrovolně ukončil prodej a svolal zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit