Databáze nebezpečných výrobků

Zim Plastová hračka "Music Toys"

Hlášení RAPEX 25/2011

Sada hraček skládající se ze dvou chrastítek ve tvaru rumbakoulí, bubínku se dvěma paličkami a žlutého chrastítka. Zabaleno v průhledném sáčku uzavřeném kartonem. Na obalu je piktogram informující o věkovém omezení.

Typ výrobku No. 5566
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože jsou držadla chrastítek příliš dlouhá a výrobek tak nesplňuje požadavky na hračky týkající se tvaru a velikosti.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 6 900000033203
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 30.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit