Databáze nebezpečných výrobků

plastová houpačka

Hlášení RAPEX 46/2021

Plastová houpačka tvořená podlouhlým vypouklým plastovým sedátkem, kterým je ve spodní části protaženo závěsné lano. Dvě závěsná lana s plastovými úchyty pro zavěšení a nastavení délky lana. Houpačka je určena k zavěšení ve dvou bodech.

Zabaleno v plastovém obalu. Uvnitř balení hračky je návod k použití v úředním jazyce ohlašující země. Na obalu je nalepen další štítek s nápisem v úředním jazyce: "plastikinės supynės, Grupa Producencka Vodar Sp.z.o.o., Lenkija".

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Může dojít k prasknutí plastové části závěsu lana a části s otvorem pro nastavení délky lana. Dítě může spadnout a zranit se.

Země původu Polsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-8.

Čárový kód 5906764720695
Číslo šarže 955481
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Platné od: 12/11/2021

Datum publikace 23.11.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit