Databáze nebezpečných výrobků

Plášťenka "Sadeviitta/ Regncap"

Hlášení RAPEX 33/2016

Průhledná plastová pláštěnka (jedna velikost, pro muže i ženy) zabalená v průhledném sáčku (velikost cca 17 cm x 10 cm), s bílým drukem.

Typ výrobku zboží č. 146785
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Plastový materiál (PVC) sáčku obsahuje kadmium (naměřeno až 1300 mg/kg). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a způsobit rakovinu.

Země původu Japonsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 6410411467851
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 19.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit