Databáze nebezpečných výrobků

Pampy plastelína "Plastilina"

Hlášení RAPEX 24/2014

Plastelína různých barev. Průhledný plastový obal s červenými vzory: hvězdou, měsícem, strojem, květinou, malým zvířetem apod.

Typ výrobku ref. 315794
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože je kontaminován patogenními mikroorganismy, jako např. pseudomonas aeruginosa, aerobním mezofilním mikroorganismem (naměřené množství: 1,9 x 104 cfu/ml) a aerobními mezofilními kvasinkami a plísněmi (naměřené množství: 3,0 x 103 cfu/g). Děti mohou organismy požít, vdechnout nebo s nimi přijít do kontaktu kůží, což by mohlo způsobit infekci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód 8430173157942
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit