Databáze nebezpečných výrobků

Traditionelle Bierkosmetik pivní olej do koupele "Bierbad"

Hlášení RAPEX 28/2013

Dvousložkový olej do koupele tvořící pěnu s extrakty z pivovarnického droždí a chmelu. Obal: bezbarvá PET lahev ve tvaru pivní láhve. Krk láhve je pokryt kovovou folií zlaté barvy a páskem (který je nutno při prvním otevření odstranit). Láhev má bílé víčko se závity. Průměr otvoru láhve: cca 2 cm. Žádný dávkovací otvor.

Typ výrobku vyrobeno: 11/2012, spotřebujte do: 05/2015
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože tekutina má vysoký obsah povrchově aktivních látek, které mohou být při požití toxické. Kvůli svému charakteristickému tvaru, vzhledu a obalu mohou uživatelé považovat výrobek za nápoj a požít ho.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód L502
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 29.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Tom 3.8.2013 08:31

  Proč tohle zakazovat ? Přijde mi že dneska se dělaj smernice a kdejaký hovadiny, jakoby lidi nemělí hlavu, kdo by se toho asi napil proboha ? Prostě no comment...
  Hlavně jsem myslel, že když sem zaškrtnul, aby mi dTest přinášel novinky o nebezpečnejch výrobcích, tak to myslí vážně a né, že ze me budě dělat vola, kterej by chlastal pěnu do koupele.

  reagovat

  R R
  • dTest 5.8.2013 10:26

   Pane Tome,
   nepotravinářské výrobky nesmí napodobovat potraviny. Směrnice vycházejí z reálného nebezpečí a reálných případů poškození zdraví spotřebitelů. Nedělejte si iluze, že všichni spotřebitelé na první pohled poznají pravou podstatu věci a pěnu si nespletou s pivem. Samozřejmě, že jakákoli pravidla nelze udělat na míru pro každý výrobek, a tak jsou některé výrobky v této kategorii více či méně relevantní. Nicméně velký a komplexní evropský trh by se bez pravidel jen těžko obešel.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit