Databáze nebezpečných výrobků

Toys Factory Weizhong pistole na mýdlové bubliny "Flashing Bubble Gun"

Hlášení RAPEX 43/2013

Plastový a kartonový obal s pistolí na bubliny, která je napájena bateriemi a dvěma náhradními náplněmi mýdlové směsi. Na kartonovém obalu je kromě jména výrobku nápis a piktogram informující o nevhodnosti pro děti do 3 let.

Typ výrobku Flashing Bubble Gun, č. 99999
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože celkový počet aerobních mikrobů je v mýdlové vodě je příliš vysoký a tekutina je kontaminována patogenními organismy jako např. staphylococcus warneri.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód Unknown
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 07.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit