Databáze nebezpečných výrobků

pistole na hraní "Gun Eagle in the Desert"

Hlášení RAPEX 45/2019

Plastová pistole na hraní, která vystřeluje vodní náboje (náboje je nutné předem namočit do vody) a pěnové projektily. Zabaleno v plastovém blistru s kartonovou zadní částí.

Typ výrobku XH-028B (na obalu) ITM. NO. 00-43613 (na připojené etiketě)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Po ponoření do vody zvětší vodní náboje svůj objem o více než 50 %. Pokud by dítě náboje vložilo do úst a spolklo, náboj by se mohl zvětšit a způsobit fatální blokaci dýchacích cest nebo trávicího traktu. Pěnové projektily se dále mohou snadno rozpadnout, takže vzniknou malé části s přísavkami. Dítě, které si s hračkou hraje, by mohlo vložit projektil do úst, aby jej před vystřelením navlhčilo. Kdyby se projektil poškodil, přísavka by mohla zablokovat dýchací cesty. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5906160243613
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 10.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit