Databáze nebezpečných výrobků

pistole na hraní Desert Eagle

Hlášení RAPEX 49/2019

Černá plastová pistole na hraní vystřelující vodní střely (dva pytlíky přímo k použití, jeden pytlík s hydrogelovými kuličkami) se třemi pěnovými projektily. Zabaleno v plastovém blistru s kartonovou zadní částí.

Typ výrobku Č.699
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození zraku, udušení
Nebezpečí

Pěnové projektily se mohou snadno rozbít, takže vzniknou malé části s přísavkami. Kinetická energie projektilů vystřelených z pistole je příliš vysoká a může dojít k poranění oka. Dítě při hře s hračkou může vložit projektil do úst, aby jej před vystřelením navlhčilo. Pokud by se rozbil, přísavka může zablokovat dýchací cesty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a všech doprovodných činností, zničení výrobku (dovozce).

Datum publikace 08.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit