Databáze nebezpečných výrobků

Pistole na bubliny - Music Bubble Electric Gun

Hlášení RAPEX 45/2010
Pistole na bubliny s bateriovým pohonem. Z bezbarvého plastu s dvěma nádobami s tekutinou připevněnými k pistoli šroubovým spojem. Výrobky jsou baleny po jednom pod průhledným plastovým krytem s kartonovým pozadím. Na obalu je číslo výrobku, ale chybí informace o značce a návod k vložení baterií.

Typ výrobku 623
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí kvůli přítomnosti mezofilních mikroorganismů. Hrozí také zranění kvůli nedostatečné odolnosti krytu na baterie. Výrobek může snadno prasknout a vzniknou tak ostré prvky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit