Databáze nebezpečných výrobků

JIYONG pistole na bubliny "Flash Bubble Gun"

Hlášení RAPEX 27/2014

Plastová pistole na bubliny napájená bateriemi. Pistole má tvar ryby a je zabalená v blistru. Na obalu jsou různé nápisy v angličtině.

Typ výrobku č.: JY989-A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože plastový kabel obsahuje di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) a olovo v nadměrném množství (naměřeno  4,7 % hm. DEHP a 98 mg/kg olova).

Hrozí také poškození zraku, protože připevněné světle modré LED světlo nesplňuje požadavky třídy 1. Požadovaná varování, pokyny a bezpečnostní informace na výrobku a návod k použití navíc chybí nebo nejsou v oficiálním jazyce země.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115,  EN 71-1 a EN 71-3 (verze EN 71-3:1994, protože hračky byly zabaveny úřady před 20.7.2013 a proto je aplikována Směrnice  88/378, co se týče chemických požadavků).

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 30.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jirka 5.8.2015 16:53

  V neděli koupeno na pouti v Opočně. Jak se dalo čekat dnes už nefunguje. Náplň zatekla do elektro soustavy a dcerce zbyly akorát oči pro pláč. Příště raději koupit v kamenném obchodě a o něco kvalitnější.

  reagovat

  R R
 • Michala 7.8.2014 23:01

  Rybku, co dělá bubliny máme doma. Po přečtení tohoto příspěvku, jde zítra okamžitě do koše. Koupila ho babička nedávno na pouti :-(

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit