Databáze nebezpečných výrobků

JIYONG Pistole na bubliny "Flash Bubble Gun"

Hlášení RAPEX 5/2012

Pistole ve tvaru ryby se dvěma náplněmi mýdlového roztoku. Zabaleno pod plastovým krytem se jménem výrobku a značkou. Na zadní straně je potisk s obrázkovým návodem k použití a textem v angličtině. Na štítku jsou údaje o dovozci a návod pro hračky napájené bateriemi.

Typ výrobku Ref.: JY989-A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože obsah mezofilních aerobních mikroorganismů je příliš vysoký. Navíc nemá výrobek správný návod a varování.

Země původu Čína
Rozpor s


Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71-1, EN 71-6 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit