Databáze nebezpečných výrobků

DONG QI pistole - hračka "Absorbent bomb gun"

Hlášení RAPEX 46/2016

Plastová vodní pistole (2 v 1) s kulatými náboji (obsahujícími polymer s absorpčními schopnostmi) a pěnové náboje s přísavkami. Věk +6 let.

Typ výrobku M:138, č. 2336/140051
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, udušení, zranění
Nebezpečí

Kulovité náboje představují riziko zranění, protože je dítě může vložit do úst a spolknout. Při kontaktu s tekutinou se rozpínají a hrozí zablokování dýchacích nebo trávicích cest. Přísavky lze navíc snadno oddělit a hrozí udušení. Úroveň akustického tlaku hračky je příliš vysoká a hrozí poškození sluchu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8010014000516
Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 27.11.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit