Databáze nebezpečných výrobků

pískací žárovka

Hlášení RAPEX 1/2020

Pískací hračka ve tvaru žárovky vyrobená z gumy a tvrdého plastu s blikajícím světlem uvnitř.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Falešný závit žárovky se během hry může snadno uvolnit, takže se odhalí vnitřní světelná kapsle s knoflíkovými bateriemi. Ta se může snadno rozbít, takže se zpřístupní knoflíkové baterie. Dítě by je mohlo vložit do úst a spolknout, čímž by mohlo dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu nebo k udušení.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://www.zps.si/index.php/otrok-topmenu-258/odpoklici-2019/10030-odpoklic-igraca-bulp-bead-led-ball 

Datum publikace 05.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit