Databáze nebezpečných výrobků

Pireus Lux Kombinovaný kočárek

Hlášení RAPEX 9/2012

Skládací kočárek po směru jízdy s držadlem, které lze složit a obrátit na druhou stranu, s pevným sedadlem 2 v 1 a brzdami na předních i zadních kolech. V sadě s přenosným lůžkem a nakupovacím košíkem, boudou a střechou. Vzor: kostky barvy mocha a černé.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Hrozí, že se mezi části kočárku v dosahu dítěte zachytí dětské prsty (mezi plastové opěradlo a klouby). Tlakové body mohou způsobit dětským prstům vážné poranění. Navíc je přenosné lůžko příliš mělké a dítě může přepadnout ven. Výrobek nemá správné značení, informace o prodeji a návod k použití.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce dobrovolně sjednal nápravu, stáhnul zboží z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 17.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit