Databáze nebezpečných výrobků

Pamax Piano - hračka napájená bateriemi "Pianola Allegra"

Hlášení RAPEX 4/2014

Dětské piano se světly a zvuky v barevném kartonovém obalu.

Typ výrobku 2994/MX0009/Pianola allegra, výrobní série 2012
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, popálení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože zkrat v elektrolytickém kondenzátoru na desce s plošnými spoji může způsobit přehřátí baterií nad povolený limit. Varování požadovaná pro hračky s vyměnitelnými bateriemi jsou navíc nekompletní. Hrozí také chemické nebezpečí, protože hračka ve vnitřních elektrických kabelech nadměrné množství ftalátu DEHP (naměřeno až 8,9%)

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8033765685542
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 12.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit