Databáze nebezpečných výrobků

Pfennigpfeiffer Batoh - Gorun

Hlášení RAPEX 3/2010
Červenožlutočerný textilní batoh ve tvaru berušky s tykadly z koženky na hlavě a dvěma nastavitelnými popruhy z černého textilu. Velikost cca: 18 x 15 x 6 cm. Celková délka popruhu je cca 125 cm (tvořící cca 60 cm dlouhé popruhy dvakrát procházející nastavitelnou sponou). Efektivní délka může být maximálně cca 90 cm a lze vytvořit smyčku o průměru více než 380 mm.

Typ výrobku AT07-061
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože popruh má celkovou délku cca 125 cm a při aplikování síly 25 +/- 2 N, se neroztrhá na malé bezpečné části. Hrozí také chemické nebezpečí, protože koženka na hlavě berušky obsahuje 9,9% hmotnosti di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 038611074130
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje, svolání zboží od spotřebitelů a sjednání nápravy.
Datum publikace 19.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit