Databáze nebezpečných výrobků

Pes s rolničkou

Hračka je zhotovená jako elektrická napájená 2 ks 1,5 V baterií typu AA. Hračka je ve tvaru psa, přičemž základní materiál je plast, který je potáhnutý plyšem. Pes je sytě růžové barvy s černými skvrnami a okolo krku je zlatá gumička s rolničkou. Pes po zapnutí spínače chodí, štěká, svítí mu oči a přetáčí se. Přetáčení je zabezpečené ocasem, který se otočí o 360° a tím se celý pes překulí. Na papírové nálepce, která je nalepená na spodní části hračky se nachází označení CE a označení N:125234.

Typ výrobku N:125234
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hračky oddělily oči, nos i rolnička a úplně zapadli do válce na malé části. Jednoduché elektrické hračky jsou určené pro děti do 36 měsíců, proto berouc v úvahu běžný a předvídatelný zvyk malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně nebezpečný výrobek už nenacházel. Ostatní výrobky byly prodávajícím staženy z prodeje. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 20.06.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit