Databáze nebezpečných výrobků

Pes s rolničkou

Hračka je vyhotovená jako elektrická napájená 2 ks 1,5 V bateriemi typu AA. Základní materiál je plast, který je potáhnutý plyšem. Na uších má pes přilepené červené mašličky a okolo krku je zlatá gumička s rolničkou. Pes po zapnutí chodí, vrtí ocasem a svítí mu oči.

Typ výrobku N: 46768
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N se z hračky oddělily oči i rolnička a úplně zapadly do válce na malé části. Jednoduché elektrické hračky jsou určené pro děti do 36 měsíců. Vzhledem k k běžnému a předvídatelnému chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

V čase šetření se předmětný nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Výrobky byly staženy prodávajícím z prodeje. Následně byly uloženy pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 16.05.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit