Databáze nebezpečných výrobků

International Novelties Pero s bublifukem 4 v 1

Hlášení RAPEX 17/2011
Multifunkční hračka, kterou lze použít jako pero, bublifuk nebo razítko. Prodává se jednotlivě, ale vystaveno je v balení po 24 ks. Balení je modrá kartonová krabice s obrázky víl na vnější straně a potištěna nápisy: "4 in 1, Bubble, pen, stamps, it’s self inking". Jednotlivá pera jsou uprostřed průhledná a obsahují mýdlový roztok a kroužek, přes který se bubliny foukají. Na horní a spodní části jsou barevná. Nahoře je červené razítko. Pera jsou k dostání v různých barvách: fialová, modrá, světle zelená, růžová, žlutá a červená.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí mikrobiologické infekce, protože obsahuje více než 3 x 105 CFU/g aerobních mikroorganismů.
Země původu Čína
Čárový kód 8034025132516
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 27.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit