Databáze nebezpečných výrobků

BioTouch USA permanentní make-up "Micro Pigment Cosmetic Color"

Hlášení RAPEX 49/2014

Inkoust na permanentní make-up. 54 lahviček s potiskem a víčkem se závity a štítkem.

Typ výrobku RED WINE
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné hodnoty arzenu a niklu (naměřené hodnoty: arzen: až 17,6 mg/kg; nikl: až 35,9 mg/kg). Navíc výrobek obsahuje zinek (naměřená hodnota: až 518mg/kg).

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" musí tyto výrobky obsahovat maximálně 2 mg/kg arzenu a  tak nízké hodnoty niklu, jak je to jen technicky možné.  Aplikace inkoustu pod kůži způsobuje trvalý kontakt s dráždivým alergenem.

Čárový kód 053139
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 19.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit