Databáze nebezpečných výrobků

Perfel dekorativní olejová lampa

Hlášení RAPEX 4/2015

Dekorativní olejová lampa skládající se ze skleněné nádrže, knotu, regulátoru knotu s otvorem, kterým se plní olej, a skleněné bezpečnostní součásti. Zabaleno v kartonové krabici.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Nádrž na olej je uzavřena pouze jedním otáčivým pohybem závitu bez zatlačení dolů, což umožňuje snadný přístup k oleji, který by mohlo dítě vypít.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14059.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit