Databáze nebezpečných výrobků

For BEAUTY s.r.o. Perfect Lashes (Bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas)

Unikátní sérum − revoluční novinka aktivující nový a silný růst řas. Až o 5 mm delší řasy, 30 % hustší. 20 % silnější.) Na tubě je uvedena doba spotřeby (šarže) výrobku. Primární obal je uložený v kartonové skládačce s obchodními sděleními (Perfect Lashes; Bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje léčivou látku s názvem bimatoprost (CAS 155206-00-1; Lumigan), což je syntetický prostamid, látka strukturálně podobná tělu vlastnímu prostaglandinu F 2α. Tato léčivá látka je indikována pro snížení zvýšeného nitroočního tlaku u chronického glaukomu s otevřeným úhlem a nitrooční hypertenze u dospělých. Nadměrný růst řas je jedním z nejčastějších nežádoucích účinků tohoto léčivého přípravku. Uvedená léčivá látka je základem některých registrovaných léčivých přípravků schválených právě pro použití v uvedených indikacích. Tyto léčivé přípravky jsou s ohledem na své indikace a nežádoucí účinky vydávány pouze na lékařský předpis. Z odborného posouzení této léčivé látky vyplývá, že lze poměrně s vysokou pravděpodobností předpokládat, že při aplikaci bimatoprostu na řasy je možné očekávat především nežádoucí účinky v oblasti očních víček (erytém, svědění a otok očních víček, zánět víček, hyperpigmentace očních víček, zvýraznění oční štěrbiny). Výskyt těchto nežádoucích účinků bude častější při aplikaci bimatoprostu na řasy, než při jeho podávání do spojivkového vaku. Je možné očekávat i oční nežádoucí účinky, zanesení do oka je v případě aplikace na řasy pravděpodobné. Z očních nežádoucích účinků je možné očekávat hyperémii spojivek, svědění, pálení, suchost a bolest očí, alergickou konjunktivitidu, eroze rohovky, edém spojivky, fotofobii, zhoršení zrakové ostrosti a pigmentace duhovky. Méně často se vyskytují i závažnější nežádoucí účinky, jakými jsou např. krvácení rohovky, uveitida, cystoidní makulární edém, iritida, blefarospazmus a retrakce víček.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Přestože je výrobek deklarovaný výrobcem jako kosmetický prostředek, nesplňuje požadavky   závazných předpisů   pro kosmetické   prostředky, a   to § 26 odst. 1 písm. d) zákona   č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, protože není značen s ohledem na svou povahu a způsob použití.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 22.12.2011
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Lucie 14.3.2013 19:31

  Sérum jsem zakoupila a vyzkoušela v r. 2011. Po pár dnech užívání jsem ho musela odložit do odpadkového koše. Řasy sice trochu povyrostly a zesílily, ale k zahuštění nedošlo. Vlastně spíše k jejich prořídnutí. Zato jsem měla kromě svědění víček, alergický zánět spojivek a pocit písku v očích. Naštěstí pomohly volně prodejné léky z lékárny na alergie a oční kapky doporučené pí.lékárnicí. Za ty peníze ta zkušenost, včetně slibovaného efektu, určitě nestála. Bohužel v době, kdy jsem sérum kupovala, jsem žádné negativní hodnocení nezaznamenala. Sérum určitě nedoporučuji !!!

  reagovat

  R R
 • Veronika 17.1.2013 11:10

  Sérum jsem doma měla, a musím říct, že působilo 100% Řasy mi opravdu vyrostli o pěkný kus. Pouze z počátku aplikace jsem měla zarudlé oči a pálili,pár dní. Pak už to bylo dobré a efekt byl báječný. Tehdy jsem sérum kupovala za 2000,- levné to tedy není.

  reagovat

  R R

Přihlásit