Databáze nebezpečných výrobků

Eazee 2 Clean Pěnový čistič odpadů

Hlášení RAPEX 12/2010
Balení se skládá z papírové krabice (žluté a oranžové barvy) s obrázkem nerezového dvojdřezu na přední straně. Box obsahuje čtyři 20 g plastové sáčky čističe odpadů. Čistič je krystalický bílý prášek. 

Typ výrobku 082/040
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože ani vnitřní sáčky obsahující produkt, ani vnější balení nemají zajištění proti otevření krabičky dítětem. Kromě toho, požadovaná varování nejsou na obalu výrobku napsána.
Země původu Čína
Čárový kód 5022896820406
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 23.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit