Databáze nebezpečných výrobků

Pěnové puzzle

Hračka je zhotovená z deseti dílků puzzlí z pěnového barevného materiálu. Ve středu každého dílku je znázorněné zvířátko, které se skládá z několika částí. Hračka je zabalená do plastové průhledné fólie. Uvnitř fólie se nachází papírová etiketa, na které je zobrazeno sedící děvče. Na přilepeném štítku na obalu je uvedeno označení CE.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Z obrázků zvířátek ve tvaru medvěda, veverky a jelena se oddělily díly znázorňující oči respektive nos a tyto díly úplně zapadly do válce na malé části. Dále při zkoušce tahem silou menší než 90 N se z obrázků ve tvaru gorily, slona, opice, velblouda a soba oddělily díly ve tvaru oka, nosu a sloního klu, které úplně zapadly do válce na malé části. Protože hračka má charakter jednoduché skládačky určené pro děti do 3 let, malé části představují pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny: zamezit prodej nebezpečného výrobku, stáhnout nebezpečný výrobek z trhu a zabezpečit informování spotřebitelů o nebezpečném výrobku a o jeho možnosti vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit