Databáze nebezpečných výrobků

Pěnové puzzle EVA PUZZLE MATS NGO0704

Hračka je vyhotovená ze šesti dílů puzzle z pěnového barevného materiálu. Každý z těchto tří dílů se skládá ze 6 částí ve tvaru čtverce a v každé čtvercové části je buď písmeno od A do Z nebo číslo od 0 do 9. Jednotlivé díly je možné skládat povrchově i prostorově. Hračka je zabalená do plastové průhledné fólie. Uvnitř fólie je barevná papírová etiketa, na které je název EVA PUZZLE MATS. Na další papírové etiketě je uvedené: puzzle, Produkt numer: NGO0704 a označení CE.

Typ výrobku NGO0704
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Písmeno I a číslo 1 úplně zapadly do válce na malé části. Z ostatních písmen a čísel se oddělily vnitřní části, které úplně zapadly do válce na malé části. Protože hračka má charakter jednoduché skládačky určené pro děti do 3 let, malé části představují pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený výrobek již nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, byly uložené závazné pokyny: nedistribuovat nebezpečné výrobky, zabezpečit stáhnutí nebezpečných výrobků z trhu, zabezpečit informování spotřebitelů o nebezpečném výrobku a o jeho možnosti vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku zakoupili, aby ji přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 09.05.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit