Databáze nebezpečných výrobků

Pěnové puzzle EVA PUZZLE MATS NGO0703

Hračka je vyrobená ze tří velkých dílů puzzle z pěnového barevného materiálu. Každý z těchto tří dílů se skládá z 12 částí ve tvaru čtverce a v každé čtvercové části je buď písmeno od A do Z nebo číslo od 0 do 9. Jednotlivé díly je možné skládat povrchově i prostorově. Hračka je zabalená do plastové průhledné fólie. Uvnitř fólie je barevná papírová etiketa, na které je název EVA PUZZLE MATS. Na další papírové etiketě je uvedeno: puzzle, Produkt numer: NGO0703 a označení CE.

Typ výrobku NGO0703
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kromě písmen A, M, O, W všechny písmena i čísla úplně zapadla do válce na malé části. Z písmen A a O se však oddělily vnitřní části, které úplně zapadly do válce na malé části. Protože hračka má charakter jednoduché skládačky určené pro děti do 3 let, malé části představují pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek již nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, byly uložené závazné pokyny: nedistribuovat nebezpečné výrobky, zabezpečit stáhnutí nebezpečných výrobků z trhu, zabezpečit informování spotřebitelů o nebezpečném výrobku a o jeho možnosti vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku zakoupili, aby ji přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 09.05.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit