Databáze nebezpečných výrobků

Blue Shark Splash Pěnová vodní pistole "Schaumstoffkanone"

Hlášení RAPEX 31/2012

Pěnová vodní pistole - tuba s pěnovým povrchem červené a žluté barvy, 60 cm dlouhá. Při zmáčknutí vystříkne vodu. Prodává se v plastové síťce s kartonovým štítkem.

Typ výrobku 11/12, série 765 02 234
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože plastová tuba může explodovat v ruce dítěte při normálním použití, čímž se rozpadne na kousky různých velikostí, které mohou vyletět až 3 m vysoko. Proto hrozí vážné nebezpečí zranění dítěti, které si s hračkou hraje, i osobám ve vzdálenosti do 3 m. Hrozí zvláště zranění citlivých oblastí, jako obličeje a očí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 4 018501 039296
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 22.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit